Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

czwartek, 22 marzec 2018 14:18

Jak odnaleźć swoje powołanie?

Napisała

Czy wiesz już, po co żyjesz?

Co tutaj robisz?

Co zostanie po Tobie?

Jakie jest Twoje życiowe powołanie?

Wiele osób boryka się z tym niemałym problemem, nie mając pojęcia, jakie jest ich powołanie, czyli określony dar do wykonywania danej czynności. Wydaje się, że tylko nieliczni szczęśliwcy wiedzą już od dziecka do czego zostali stworzeni i podążają w wyznaczonym kierunku. Można ich poznać po tym, że kochają to, czym zajmują się na co dzień. Są szczęśliwi, radośni i spełnieni. Nie narzekają, za to emanują witalnością, dobrą energią, a także niezrozumiałą dla innych pasją.

Są również i tacy, którzy przeżyją całe życie z grymasem niezadowolenia na twarzy, nieustającym narzekaniem na niesprzyjające warunki zewnętrzne, takie jak: rząd, podatki, bezrobocie, wyzysk pracownika, zbyt wysoki ZUS dla przedsiębiorcy, za duże koszty prowadzenia własnej działalności... być pracownikiem - źle, być osobą prowadzącą własną działalność - jeszcze gorzej. Po prostu nie da się żyć w tym kraju. Z takim podejściem i przekonaniem, całe życie może minąć na marnej egzystencji.

A co, jeśli powód takiego podejścia jest wręcz banalny i można go usunąć szybko i łatwo?

Może to wynik nieznajomości swojego powołania? Daru od losu?

Każdy z nas, bez wyjątku posiada coś takiego. Może być tak, że przez całe lata Twój dar siedzi gdzieś głęboko w ukryciu. Trzeba "podziękować" za to rodzicom i szkole.

Rodzice, jako pierwsi wybijają nam z głowy nasze marzenia:

- Chcesz malować? Dziecko, ale z tego się nie utrzymasz! Musisz zdobyć prawdziwy zawód (najlepiej lekarza lub adwokata).

- Chcesz gotować? Zapomnij! Nie po to harowaliśmy budując firmę przez 20 lat żeby ją teraz oddać w obce ręce. Musisz ją przejąć i prowadzić dalej. To bez znaczenia, że handel oknami nie bardzo Cię interesuje.

- I co z tego, że jesteś humanistką? Jesteś matematycznym matołkiem i musisz to poprawić przez korepetycje!

- Masz problem z chemią i musisz się tylko na tym skoncentrować.

W szkole ciągle skupiano się ( i pewnie niewiele się zmieniło) na Twoich słabszych stronach, co jest zabójstwem dla Twoich talentów. Nieustająco należało poprawiać się z przedmiotów, których nauka szła gorzej. Przepis na odnalezienie daru jest dokładnie odwrotny.

W naturalny sposób powołanie zostało zepchnięte w głębokie zakamarki umysłu, skąd trzeba je teraz wydostać.

Osoby osiągające największe sukcesy skupiają się wyłącznie na swoich talentach i stale je rozwijają.

Zapytaj siebie:

Jaki mam talent?

Co potrafię robić szczególnie lepiej od innych?

Co mi przychodzi z łatwością?

Robi się "samo"?

W czym jestem naprawdę dobry?

Przy jakiej czynności czuję radość?

Co mnie wciąga tak, że godziny mijają niepostrzeżenie i nie myślę o piciu i jedzeniu?

Co nie sprawia mi żadnego kłopotu?

W czym, według innych wybijam się na tle ogółu?

Co w takim razie jest moim darem, talentem?

Jeśli uczynisz z tego swój zawód, okaże się on Twoim powołaniem. Pozwoli Ci to na życie z poczuciem głębokiego sensu, a każdy dzień będzie Twoim płatnym urlopem.

Czytany 722 razy
Agnieszka Leszczyńska

Z zamiłowania i wykształcenia zielarka, naturopata i coach zdrowia;-)
 
 
 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.