Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

piątek, 16 marzec 2018 08:09

Ten, czy nie ten?

Napisał

Rozmawiałem ostatnio z jedną z klientek o związku, dokładnie o predestynacji oraz o przyciąganiu najlepszego partnera w możliwych.

Dla wielu ludzi są to mrzonki, ale dla tych, którzy podążają ścieżką medytacji to, co normalne okazuje się być niezwykłe i coraz mniej rzeczy ich dziwi.

Związek wymaga bardzo praktycznych rozwiązań, jako że wiąże się z nim cała masa bólu. Dlatego też powinien stać się jednym z głównych przedmiotów zainteresowania naturoterapii.

Zdaje się, że związki są największymi generatorami stresu i cierpienia, a rodzą się z nich rozliczne choroby i życiowe błędy.

Traktowanie sfery związku po macoszemu to zachowanie nieodpowiedzialne, a jednym z jego przejawów jest banalizowanie relacji damsko-męskiej, czynienie z niej czegoś w rodzaju pospolitego stereotypu.

Stereotyp ten głosi, że nieważne ostatecznie z kim się zwiążesz - ważny jest sam związek, i to ważny dla prawidłowego rozwoju i zdrowia.

To przerażające, że i niektórzy naturoterapeuci ulegają takiemu naturalistycznemu traktowaniu związku, czyli i człowieka. Seks jest dla nich jak zjedzenie mandarynki.

A przecież relacja międzyludzka, i to na tak subtelnych poziomach, pociąga za sobą szeroko zakrojone skutki - od tych fizycznych po najbardziej subtelne, by rzec duchowe.

Związki bez tożsamości są tym, co oglądamy naokoło i od czego aż zbiera się na mdłości.

Klientka zastanawiała się, czy człowiek, którego darzy uczuciem, jest jej “drugą połową”, czy może nią być, i próbowała analizować jego życie, osobę, zachowanie. Odradziłem jej to, jako że analiza nie przynosi nowej wiedzy - analiza to czynienie użytku z tej wiedzy, jaką się ma. A ona zadała pytanie syntetyczne - czy to jest właściwa osoba? Jak dotąd nie odkryła tej prawdy.

Jak to zrobić? Otóż, według tego, co spotykam w swojej i osobistej, i zawodowej praktyce Huny, czyli hawajskiego szamanizmu, który w całości zasadza się na IKE - poznaniu bezpośrednim i intuicyjnym, w rozpoznawaniu czegokolwiek istotny jest wgląd, a nie pogląd.

Wiedza przychodzi bezpośrednio - widzisz i wiesz. To ten, lub ta. Spoglądasz z innego punktu widzenia, z poziomu, gdzie nie ma o czym spekulować i nie ma czego analizować.

Wgląd to istota intuicji.

Problem w tym, czy w ogóle szukamy wglądu, zanim zdecydujemy się z kimś związać. Zdaje się, że opieramy się raczej na zjawiskach osobowości, na przeżyciach, próbując analizować i składać w kupę te różne informacje, jakie pozyskujemy o danej osobie.

Decyzję opieramy o to, jak przyjemnie nam się o danej osobie myśli lub ile przyjemności zaznaliśmy w jej bliskości.

Kłopot w tym, że przeżycia, emocje są ulotne, a prawda ukrywa się pod pozorem zewnętrznego wyglądu.

Jeżeli zależy nam na tym, by stworzyć związek z najwłaściwszą osobą pod słońcem, to musimy sięgnąć po wgląd, a nie wygląd. Potrzebujemy głębokiego wejrzenia intuicyjnego w istotę tej drugiej osoby.

Tam nie ma spekulowania, domyślania się, wątpienia i logikowania - tak albo nie. I wtedy wybór jest prosty.

Fakt, że dotarcie do intuicji wymaga, od większości z nas, gruntownej pracy nad sobą, polegającej głównie na oduczaniu się tego, co przeszkadza nam w nawiązaniu z nią relacji - fantazjowania, spekulowania, rozmyślania oraz przywiązania do zewnętrznego obrazu.

Czytany 925 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 marzec 2018 08:17
Paweł Karwat

www.MuninSzaman.pl - Huna: usługi indywidualne, uzdrowicielskie, na dystans, kursy online i lokalne. Twórca i właściciel Naturonetu.

Nazywam się Munin (Paweł Karwat) i zajmuję się Huną - tak dla własnych celów, jak i w usługach dla Klientów oraz w nauczaniu. Jestem uczestnikiem Projektu Aloha organizacji Aloha International (zobacz wpis do katalogu nauczycieli i terapeutów Huny w Europie) założonej przez Serge'a Kahili Kinga, autora książek o Hunie popularnych na całym świecie, jak "Szaman miejski", "Bądź mistrzem ukrytego ja" czy "Natychmiastowe uzdrawianie". Swoje doświadczenia rozwijałem przez wiele lat, zarówno pracy nad sobą, jak z Klientami. Poznawałem wiele różnych metod, także z zakresu medycyny naturalnej i psychotroniki polskiej. Jestem także autorem książki o Hunie pt. "Ho'oponopono. Wprowadzanie wewnętrznej harmonii". Współpracuję z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego "HOLISTYKA" w Lublinie. Prowadzę nieprzerwanie usługi uzdrowicielskie od 2012 roku.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.