Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

piątek, 09 marzec 2018 09:57

Czy sukces to walka i ciężka praca?

Napisała

Każdy ma swoją własną definicję sukcesu, którą ogólnie można scharakteryzować jako powodzenie czy osiągnięcia w jakiejś dziedzinie.

Dla jednego największym sukcesem będzie zdobycie środków na przeżycie kolejnego dnia, a dla drugiego zostanie milionerem.

Najbardziej popularne przekonanie dotyczące tego, w jaki sposób osiągnąć sukces to takie, że musi się on wiązać z ciężką pracą i walką, często bezwzględną.

Ten mit wiąże się z naszą trudną przeszłością. Czasy wojny, ciągłego braku (wszystkiego), zdobywania, głodowych pensji spowodowały, że sukces ciągle kojarzy się z finansami i pozycją społeczną. "Dorabianie się" rzeczywiście okupione było wyrzeczeniami, harówką i często znajomościami.

Czasy się zmieniły, a mit pozostał wciąż żywy. Tradycyjny model osiągania sukcesu jest nadal obowiązujący, ale są jednak osoby, którym udaje się to bez większego wysiłku, poprzez "przyciąganie", a nie wyścig. Jeżeli są tacy, którzy zdobywają wszystko czego tylko zapragną lekko, łatwo i z prawdziwym uśmiechem na twarzy, to oznacza, że taką możliwość ma każdy z nas.

Największy problem jest taki, że ciągle funkcjonuje pogląd, według którego sukces = pieniądze. Jest to iluzja, którą niektórzy demaskują na przestrzeni kilku lat, a inni dopiero tuż przed śmiercią. Tak naprawdę, to pieniądze są atrybutem towarzyszącym sukcesowi.

Prawdziwy sukces może pochodzić tylko z wnętrza człowieka. Wiąże się on z radością, pasją, naturalnym zaangażowaniem, zabawą i poczuciem spełnienia. To, co w środku każdego z nas, naturalnie zamanifestuje się na zewnątrz. Koniecznością będzie przestawienie się z "mieć" na "być".

Kolejnym krokiem będzie skupianie uwagi wyłącznie na tym, czego pragniesz. Nawykowo działamy dokładnie odwrotnie - nasze myśli skupiają się na tym, czego nie chcemy… i to właśnie często otrzymujemy.

I najważniejsze…

Pewien człowiek podczas wiosennego spaceru spotkał trzech pracujących ogrodników.

Co robisz? - zapytał pierwszego.

Kopię dołki pod drzewka, nie widać? - odburknął.

A ty co robisz? - zapytał drugiego.

Dbam o to, żeby wszystkie rośliny były posadzone w równych odległościach i żeby tworzyły sensowną całość - odpowiedział łagodniej drugi.

Co w takim razie ty robisz? - zapytał trzeciego, który wesoło podśpiewując uwijał się z nieukrywaną radością przy swoim zajęciu.

Jak to? Nie widzisz? Tworzę królewski ogród - odparł szczęśliwy.

Co jest Twoim "królewskim ogrodem"?

Nad jakim dziełem życia pracujesz?

Jaki jest Twój wewnętrzny bodziec, dzięki któremu ochoczo i z entuzjazmem wstajesz z łóżka każdego dnia?

Jak jest Twoja wizja?

Czego naprawdę chcesz w życiu?

Bez wewnętrznego motywatora całe życie kopiemy dołki…

10 uniwersalnych zasad sukcesu bez trudów i walki:

  1. Pokochanie siebie.
  2. Odpowiedzialność za swoje życie.
  3. Samodyscyplina.
  4. Odwaga.
  5. Pasja.
  6. Działanie.
  7. Wdzięczność.
  8. Planowanie i zaangażowanie.
  9. Uważność.
  10. Otwarty umysł.
Czytany 782 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 marzec 2018 10:05
Agnieszka Leszczyńska

Z zamiłowania i wykształcenia zielarka, naturopata i coach zdrowia;-)
 
 
 

Więcej w tej kategorii: « Gdzie te efekty? Idealne życie »

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.