Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

poniedziałek, 20 sierpień 2018 09:29

Zajmij się swoimi problemami

Napisał

Wziąć odpowiedzialność za swoje problemy oznacza zmianę stylu życia, hierarchii wartości i celów oraz nawyków.

Uczyń z rozwiązania problemów priorytet, żyj tylko po to, by je rozwiązać.

Dzięki temu staniesz się uważny, odważny, ale i krytyczny w stosunku od tych, którzy tylko pozornie, np. za opłatą, niosą Ci pomoc.

Specjalista niespecjalnie interesuje się Twoim szczęściem i realnym ustąpieniem problemu. Łudzimy się, kiedy z ulgą udajemy się do lekarza lub naturopaty i próbujemy zrzucić na kogoś własny ciężar.

Mało terapii konwencjonalnych osiąga zadowalające skutki, nie pozostawiając skutków ubocznych. Tak naprawdę skuteczność różnego rodzaju specjalistów jest niewielka. Wiedza o zdrowiu wymaga zaangażowania osób chorych lub ich bliskich, kiedy tamci nie są w stanie tego zrobić.

Dzielimy życie na rozrywkę i problemy. Szukajmy zadowolenia i spełnienia w poszukiwaniu rozwiązań. Nie traćmy z oczu celu, jakim jest zdrowie, naprawa własnego błędu i doprowadzenie swojego życia do takiego stanu, jakiego dla niego pragniemy.

Nie odpuszczajmy sobie, kiedy jakiś specjalista zmruży oczy i powie nam, że wszystko O.K., że możemy zacząć się bawić. Zabawa odwraca nas od tego, co istotne, zaślepia i pozostawia z niczym.

Rozrywka jest wielką pułapką. Sprawia ona, że tylko wydaje Ci się, że Twój problem został rozwiązany i że nie ma powodu do obaw, w istocie nie zmienia się nic, a nawet trudności mogą się powiększać.

Wielu specjalistów sięga po rozrywkę, chce osłabić czujność swoich klientów, co zatuszuje ich własne partactwo i brak kompetencji, albo zwyczajną ignorancję. To zagwarantuje im pieniądze a klientowi zabawę, ale problem pozostanie i ból, który się z nim wiąże, nie zniknie.

Czytany 647 razy
Paweł Karwat

www.MuninSzaman.pl - Huna: usługi indywidualne, uzdrowicielskie, na dystans, kursy online i lokalne. Twórca i właściciel Naturonetu.

Nazywam się Munin (Paweł Karwat) i zajmuję się Huną - tak dla własnych celów, jak i w usługach dla Klientów oraz w nauczaniu. Jestem uczestnikiem Projektu Aloha organizacji Aloha International (zobacz wpis do katalogu nauczycieli i terapeutów Huny w Europie) założonej przez Serge'a Kahili Kinga, autora książek o Hunie popularnych na całym świecie, jak "Szaman miejski", "Bądź mistrzem ukrytego ja" czy "Natychmiastowe uzdrawianie". Swoje doświadczenia rozwijałem przez wiele lat, zarówno pracy nad sobą, jak z Klientami. Poznawałem wiele różnych metod, także z zakresu medycyny naturalnej i psychotroniki polskiej. Jestem także autorem książki o Hunie pt. "Ho'oponopono. Wprowadzanie wewnętrznej harmonii". Współpracuję z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego "HOLISTYKA" w Lublinie. Prowadzę nieprzerwanie usługi uzdrowicielskie od 2012 roku.

Artykuły powiązane

Więcej w tej kategorii: « Moralny rozwój uzdrowiciela

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.