Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

sobota, 12 maj 2018 06:49

Uzdrawianie - opcja dla pokornych

Napisał

Chcę podzielić się z Tobą pewną refleksją praktyczno-etyczną w temacie nauki uzdrawiania.

Chodzi o świadomość i tzw. zdrowy rozsądek. Ale posłużmy się przykładem dla lepszego zobrazowania.

Załóżmy, że masz spotkać się z lekarzem, dajmy na to chirurgiem. Jakiego rodzaju myśli masz o jego sztuce? Czy zauważasz, że poziom wiedzy i doświadczenia, jakim dysponuje, przekracza - w tej dziedzinie, jaką jest chirurgia - to, co Ty do tej pory wiesz i umiesz?

Czy będziesz czuł się kompetentny rozmawiając z chirurgiem o jego zawodzie? Czy wejdziesz w dyskusję? Czy jakiekolwiek dyskusje będą miały sens?

Podobnie jest z profesjonalnym uzdrowicielem. Wiedza, jaką posiada, przekracza pojęcie laika. Jeśli wydaje nam się ("nam", czyli w tym porównaniu tym, którzy nie uczą się uzdrawiania rzemieślniczo), że coś wiemy, co dawałoby nam prawo do rozpoczęcia dyskusji, to jesteśmy w błędzie. Bo nie wiemy nic, a w każdym razie nic istotnego.

Potrzeba wielu, bardzo wielu lat doświadczeń, żeby zostać kompetentnym uzdrowicielem oraz lekarzem. Nie pozostaje nam naprawdę nic innego, jak tylko otworzyć się, słuchać i się uczyć. Poznawać.

Wielu z nas jednak myśli, że coś wie o uzdrawianiu. Ukończyliśmy jakiś kurs czy naczytaliśmy się książek. Nic z tych rzeczy. W porównaniu z profesjonalistą jesteśmy jak dzieci.

Naczynie powinno być puste, jeżeli ma się je napełnić.

Od tego, jak wiele pokory wykażemy względem nauczyciela uzdrawiania, zależeć będzie to, czego sami się nauczymy. To działa w każdym rzemiośle.

Pamiętaj na słowa Sokratesa: wiem, że nic nie wiem. W uzdrawianiu prawdziwa wiedza przychodzi tylko dzięki umiejętnościom i doświadczeniom, a je zdobywa się przez lata, w ramach rzetelnej szkoły, według instrukcji specjalisty.

To, co widzą, wiedzą i umieją prawdziwi specjaliści, ma się nijak do tego, co laicy myślą o sztuce uzdrawiania. Nie daj się pysze wiedzącego, bo jest to pseudo-wiedza, wiedza infantylna, z którą niczego nie zrobisz.

Stań się studentem i nastaw się na wiele lat zajęć w akademii uzdrawiania. Jest czas gromadzenia wiedzy i czas przejawiania mocy. Nie sądź dla własnego dobra, że Ciebie ta zasada nie obowiązuje, że można się nauczyć uzdrawiać natychmiast, dzięki jakiejś inicjacji, w jeden weekend, bez ciężkiego i żmudnego, wieloletniego procesu nabywania doświadczeń i rozwoju zdolności.

W uzdrawianiu, jak w chirurgii, nie ma drogi na skróty.

Czytany 621 razy Ostatnio zmieniany sobota, 12 maj 2018 07:02
Paweł Karwat

www.MuninSzaman.pl - Huna: usługi indywidualne, uzdrowicielskie, na dystans, kursy online i lokalne. Twórca i właściciel Naturonetu.

Nazywam się Munin (Paweł Karwat) i zajmuję się Huną - tak dla własnych celów, jak i w usługach dla Klientów oraz w nauczaniu. Jestem uczestnikiem Projektu Aloha organizacji Aloha International (zobacz wpis do katalogu nauczycieli i terapeutów Huny w Europie) założonej przez Serge'a Kahili Kinga, autora książek o Hunie popularnych na całym świecie, jak "Szaman miejski", "Bądź mistrzem ukrytego ja" czy "Natychmiastowe uzdrawianie". Swoje doświadczenia rozwijałem przez wiele lat, zarówno pracy nad sobą, jak z Klientami. Poznawałem wiele różnych metod, także z zakresu medycyny naturalnej i psychotroniki polskiej. Jestem także autorem książki o Hunie pt. "Ho'oponopono. Wprowadzanie wewnętrznej harmonii". Współpracuję z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego "HOLISTYKA" w Lublinie. Prowadzę nieprzerwanie usługi uzdrowicielskie od 2012 roku.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.