Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

wtorek, 08 maj 2018 08:32

Uzdrawianie - fakty i mity

Napisał

Sądziłem swego czasu, że wybitny uzdrowiciel jest osobą, której nie imają się dolegliwości, że ma na tyle silną energię, iż odbija wszystkie zarazki a w razie jakiegoś osłabienia momentalnie, przy użyciu mocy, pozbywa się problemu.

Praktyka życia i zawodowa zdemaskowała moje urojenia.

Uzdrawianie jest możliwe, ale jest to naturalna zdolność, mająca swoją drogą naturalne ograniczenia. Pewne rzeczy energią zrobisz, innych nie.

Obecnie traktuję uzdrawianie czy energoterapię komplementarnie. To uzupełnienie innych metod, w żadnym razie coś, co je zastępuje.

Bywa, że sam niekiedy korzystam ze środków medycznych kiedy np. dopadnie mnie jakieś poważniejsze przeziębienie. Działają one skutecznie i szybko.

Uzdrawianie wymaga sporej ilości relaksu - kiedy dręczy Cię grypa trudno o rozluźnienie, a niekiedy jest ono, zdaje się, niemożliwe.

Jesteśmy uwarunkowani i uzdrowiciele, bioterapeuci pod tym względem niczym się nie różnią. Nie są oni cudotwórcami - posługują się energią naturalną, która wspiera naturalne właściwości regeneracyjne organizmu, ale ich nie zastępuje.

W niektórych sytuacjach, zwłaszcza jeśli chodzi o autoterapię, środki fizyczne - jak maści czy zioła - będą skuteczniejsze.

Najlepiej działać na wszystkich poziomach - ciało, energia, umysł. Błędem jest ograniczanie się tylko do energii. Każdy, kto to robi, kto głosi, że uzdrawianie wystarczy, jest człowiekiem niebezpiecznym dla naiwnych i dla siebie, kiedy sam boryka się z jakimś problemem zdrowotnym. Poza tym działa wbrew prawu.

Uzdrawianie to tylko uzdrawianie. Nie należy przypisywać mu nadzwyczajnych właściwości. Podejście holistyczne polega na postrzeganiu całości złożonej z ciała, energii i umysłu.

Nie jest to tylko ukłon skromności w kierunku metod zwyczajnych, ale wynik obserwacji tego, co realnie się dzieje podczas uzdrawiania.

Zamawiając usługi uzdrowicielskie nigdy nie trać z oczu całości warunków. Używaj wszystkiego, co działa. Konsultuj się z lekarzem jeśli wymaga tego dolegliwość, nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę, bo to nie o to tu chodzi. Graj całą talią - to jest podejście holistyczne do uzdrawiania. Podejście fanatyczne zaślepia się tylko jedną możliwością, która - mogę to obiecać - nie zawsze będzie skuteczna.

Uzdrowiciel to zwykły człowiek. Zdolności uzdrowicielskie są jak wszystkie inne zdolności ludzkie - można je rozwijać, można je opanować w różnym stopniu i mają swoje konkretne zastosowanie, we własnej wąskiej dziedzinie.

Najlepsze efekty osiąga się łącząc metody fizyczne, energetyczne, mentalne i duchowe. W Hunie czy w Jodze robi się to od wieków. Nasza zachodnia, uwarunkowana przez religijność mentalność skłania nas jednak do oczekiwania cudów, które niestety, ale się nie zdarzają.

Wszystko jest wynikiem pracy w określonych warunkach. Brak zrozumienia tej zasady bardzo szkodzi popularyzacji uzdrawiania.

To byłoby za wygodne, gdyby wystarczyła energia. Człowiek chcący świadomie podchodzić do swojego zdrowia musi zapoznać się z szerszą i mniej ezoteryczną wiedzą oraz stosować się również do mniej subtelnych zasad.

Potrzebuje zadbać o ruch fizyczny, właściwą dietę i kuchnię, ilość snu, higienę, suplementację oraz wiele innych nieduchowych rzeczy, ażeby móc być prawdziwie uduchowionym.

Czytany 671 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 maj 2018 08:38
Paweł Karwat

www.MuninSzaman.pl - Huna: usługi indywidualne, uzdrowicielskie, na dystans, kursy online i lokalne. Twórca i właściciel Naturonetu.

Nazywam się Munin (Paweł Karwat) i zajmuję się Huną - tak dla własnych celów, jak i w usługach dla Klientów oraz w nauczaniu. Jestem uczestnikiem Projektu Aloha organizacji Aloha International (zobacz wpis do katalogu nauczycieli i terapeutów Huny w Europie) założonej przez Serge'a Kahili Kinga, autora książek o Hunie popularnych na całym świecie, jak "Szaman miejski", "Bądź mistrzem ukrytego ja" czy "Natychmiastowe uzdrawianie". Swoje doświadczenia rozwijałem przez wiele lat, zarówno pracy nad sobą, jak z Klientami. Poznawałem wiele różnych metod, także z zakresu medycyny naturalnej i psychotroniki polskiej. Jestem także autorem książki o Hunie pt. "Ho'oponopono. Wprowadzanie wewnętrznej harmonii". Współpracuję z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego "HOLISTYKA" w Lublinie. Prowadzę nieprzerwanie usługi uzdrowicielskie od 2012 roku.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.