Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

piątek, 04 maj 2018 08:58

Świecowanie uszu

Napisała

Oryginalne świecowanie uszu metoda Indian Hopi stosowane jest w wielu krajach świata.

BUDOWA ŚWIECY

Ziołowe świece używane do świecowania uszu mają kształt rurki zakończonej ustnikiem. Mają średnicę dostosowana do wielkości otworu ucha, zaś długość to 1 cm.

Świece wykorzystywane w naszych gabinetach posiadają patent nr 180938 oraz atest nr HŻ/08030/99 i produkowane są przez Adama Wiśniowieckiego w Olsztynie, który podczas pobytu w Ameryce Południowej uzyskał wtajemniczenie i wszelkie potrzebne informacje potrzebne do produkcji oryginalnych świec, w szczególności skład, ilość olejków oraz ziół potrzebnych do produkcji.

WYKONYWANIE ZABIEGU

Ważne aby zdjąć z ucha klipsy i kolczyki. Następnie masujemy małżowinę uszną w oparciu o punkty akupunkturowe ale też powodując miejscowe przekrwienie małżowiny. Następnie przykrywamy głowę serwetką by ochronić przed popiołem i zapewnić komfort dla pacjenta. Zapaloną świece umieszczamy w uchu i czekamy ok. 15 min aż spali się do ustnika.

Zabieg powtarzamy dla drugiego ucha. Podczas spalania słychać delikatne trzaski co jest naturalne. Po zakończonym zabiegu rozwijamy ustnik i sprawdzamy co jest w środku. Powinien znajdować się popiół oraz pozostałości ze świecy. Pacjent powinien mieć zabezpieczone ucho wacikiem by uniknąć nagłego ochłodzenia ucha oraz w danym dniu unikać zamoczenia kanału usznego (nie myć głowy, nie korzystać z basenu i prysznica).

JAK DZIAŁA ŚWIECOWANIE?

Podczas SPALANIA ŚWIECY WYTWARZA SIĘ

PODCIŚNIENIE W KANALE USZNYM, podczas którego dostarczane jest wgłąb ucha para wodna wzbogacona o olejki eteryczne i zioła. Działanie podciśnienia dodatkowo powoduje oczyszczenie osadów i zanieczyszczeń z ucha.

Podczas procesu spalania nagrzewająca się blaszka ustnika dostarcza lokalnie ciepło, które powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obronny danego miejsca oraz zwiększa krążenie limfatyczne. Dodatkowo ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii. Ogólnie 90 % pacjentów określa zabieg jako relaksujący, odprężający i dający odczucie lekkości w głowie. Zabieg zawsze przeprowadzamy na obu uszach, w cyklach co dwa dni stosując zasadę trzech zabiegów w tygodniu.

WSKAZANIA

 • delikatne usuwanie woskowiny
 • nawracające bóle i stany zapalne uszu i zatok
 • szumy uszne, dzwonienie
 • migrenowe bóle głowy
 • zakłócenia krążenia w uchu
 • lokalna stymulacja układu limfatycznego
 • stymulacja energii, w szczególności w przypadkach
 • osłabienia słyszalności
 • wyciszenie układu nerwowego w przypadku stresu i
 • nerwic
 • głuchota
 • nawracające katary

PRZECIWSKAZANIA

 • uczulenie na produkty pszczele
 • perforacja błony bębenkowej w uchu
 • wyciek z ucha wydzieliny bakteryjnej lub krwi.

KONCHY - NIEZASTĄPIONA POMOC DLA BIOTERAPII

Koncha musi mieć odpowiednią długość, kąt rozwarcia i musi być wykonana z odpowiednich materiałów tak by spełniać wymogi lecznicze. Wykorzystywana jest do oczyszczania systemu energetycznego człowieka i prawidłowo użyta powinna być jedynie przez wprawionego bioenergoterapeutę.

Płomień oczyszcza warstwy aury, zaś dym okadza. Konchowanie wpływa na organizm ludzki poprzez detoksykację limfy, zatok i systemu nerwowego. Dostarcza czystości słyszenia i widzenia, poprawia zmysł zapachu i smaku, odbierania kolorów jak również emocjonalną stabilność i sprawniejsze funkcjonowanie umysłowe. Jest zabiegiem silniejszym niż świecowanie, wymaga specjalistycznego przeszkolenia terapeuty.

Czytany 524 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 maj 2018 09:44
Magdalena Maria Boroń

mgr Magdalena Maria Boroń pracuje w gabinetach w Lublinie, Warszawie, Sandomierzu, Iłży, jest założycielem sieci gabinetów pod nazwą Studio Medycyny Holistycznej, tel. 535 859 706, studioholistyki@interia.eu.

Mistrz Naturopata (Naturoterapii) - nr dyplomu 10574/2015 (egzamin mistrzowski - państwowy: Izba Rzemieślnicza Mazowsza Kurpi i Podlasia w Warszawie). Dypl. Chiropraktyk - Certyfikat Kompetencji  nr 119 (egzamin Akademia Chiropraktyki w Toruniu). Dypl. Terapeuta z zakresu masażu tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, rolfingu oraz S.O.T. (USA). Właściciel i założyciel Ośrodka Doskonalenia Zawodowego "Holistyka" z siedzibą w Lublinie. Prowadzi szkolenia/zajęcia teoretyczne i praktyczne z Naturoterapii (Naturopaty) w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego „Holistyka” przygotowujące do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich w Izbach Rzemieślniczych. https://www.facebook.com/ODZ.Holistyka/. Absolwentka Akademi Chiropraktyki dr n. med. DC Henryka Dyczka, z/s w Toruniu. Uczestnik szkolenia Amerykańskiej Chiropraktyki SOT oraz Rolfingu u Dr Chiropraktyki Kala Sellersa DC, MH, MT. Należy do stowarzyszenia Chiropraktycy Polscy www.chiropraktycy.pl.

studioholistyki.pl/index.html

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.