Klucze do czakr jako terapia naturalna

Siedem kluczy do czakr do technika specjalistyczna. To, że promuje się takie rzeczy w książkach i w sieci powinno być zabronione, z prostego względu: ludzie bez umiejętności, sięgający po ćwiczenia z mudrami i czakrami, mogą sobie zaszkodzić. Więcej: na pewno sobie zaszkodzą, ponieważ brak odpowiednich zdolności sprawia, że techniki takie, jak klucze do czakr po pierwsze nie działają pozytywnie, a po drugie generują szereg szkodliwych zjawisk.

Metod pracy z czakrami i mudrami można się bezpiecznie i skutecznie uczyć jedynie od fachowca, na właściwym kursie. Muszę zawieść wielu zwolenników ezoteryki i rozwoju duchowego, ale nie istnieje coś takiego, jak rozwój w czakroterapii i w ogóle naturoterapii bez instruktora, który dysponuje wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną.

Każdy z kluczy do czakr odpowiada jednemu z ośrodków energetycznych. Osoba, która nie otrzymała wprowadzenia w świat bioenergii, czyli taka, której instruktor nie pokazał jak postrzegać ciało energetyczne (tzw. aurę), osiągnie przypadkowe, a jeśli jakieś, to mizerne efekty. Jak wspomniałem istnieje pewność, że koniec końców jej stan się pogorszy ze względu na brak wiedzy.

Czakry związane są z działaniem narządów. Energetyzują narząd, doprowadzając do niego bioenergię i regulując jego funkcjonowanie.

Czakr w ciele jest dużo, mówimy o siedmiu, do których dostosowane są klucze.

Każdy z kluczy powinno się wykonywać poprawnie. Doświadczony nauczyciel wie jak działa dany klucz i jak poprawnie go używać.

Uczeń będzie musiał korygować swoje ćwiczenia, czego nie zapewni mu książka. Sam bazowałem niegdyś na praktykach z książek, a kiedy spotkałem się z przekazem na miejscu okazało się, że ćwiczyłem coś zupełnie innego.

Klucze do czakr będą bardzo skuteczne, ale tylko wtedy, gdy nauczyciel poprowadzi cię w rozwoju percepcji. Energia podąża za uwagą – mówi hawajskie powiedzenie z zakresu huny. Gdy brakuje uwagi, czyli percepcji, innymi słowy postrzegania ciała energetycznego, w energii nic się nie dzieje, donikąd nie podąża, a w każdym razie na tyle, by mogło wydarzyć się coś terapeutycznego.

Przyjmując tę wiedzę, która umożliwia bezpieczne i skuteczne stosowanie kluczy, otrzymujesz też przekaz doświadczenia i bioenergii ze strony nauczyciela. Doświadczasz ogólnego i szczególnego uwrażliwienia energetycznego, co dzieje się zawsze, kiedy zachodzi nauka twarzą w twarz, a nigdy, gdy ktoś próbuje uczyć się na podstawie książek lub innych medialnych źródeł.

Oczywiście trener musi sam umieć to, czego chce nauczyć, co wcale nie zdarza się tak często, jak się może wydawać.

Niezbędna jest kontrola tego, co dzieje się na rynku, przez instytucje państwowe, ponieważ tylko one mogą zapewnić właściwą weryfikację.

Każdy z kluczy odpowiada jednej z czakr: czakrze podstawy, płciowej, splotu słonecznego, serca, gardła, międzybrwiowej i koronnej. Poświęcamy każdej z czakr należytą ilość czasu, by klucz wraz z percepcją mogły otworzyć dany obszar, wprowadzić do niego bioenergię, doenergetyzować organy i ustawić ich działanie.

Klucze wykonujemy angażując obie dłonie, choć w różny sposób. O tym jak konkretnie stosować klucze dowiesz się na zajęciach, od instruktora, który powinien mieć ku temu odpowiednie uprawnienia (świadectwo zdania egzaminu w cechu rzemiosł).

Nigdy nie próbuj uczyć się tego sam, nie ucz także innych. Tyczy się to wszystkich innych praktyk naturopatii i bioenergoterapii.

Wykonując ćwiczenia warto zapalić białą świecę dla wzmocnienia świadomości. Siadamy wygodnie, i jeżeli możemy włączamy cicho muzykę relaksacyjną. Wprowadzamy się zewnętrznie i wewnętrznie we właściwy, medytacyjny nastrój.

Pamiętajmy, że takie praktyki, jak klucze do czakr nie zastępują innych metod naturopatii; nie zastąpią właściwej diety, ilości ruchu czy suplementacji, a na pewno kręgarstwa i innej terapii manualnej.

Praca z czakrami bez wprowadzenia może rozwijać tendencje hipochondryczne. Ponieważ uwaga kieruje się w stronę ciała, bez uwrażliwienia energetycznego praktykujący potrafi błędnie interpretować sygnały, jakie do niego docierają. W ten sposób ktoś, kto nie uczy się od zaufanego źródła, nabawi się nowego problemu zdrowotnego.

Klucze do czakr przyniosą jeszcze więcej efektów, kiedy połączy się je z ziołolecznictwem i innymi metodami, co możliwe jest tylko w odpowiednio jakościowym ośrodku naturopatycznym.

Zalety, jakie przynosi regularne stosowanie kluczy do czakr, to:

 • usuwanie bezsenności lub ospałości, lęku przed ciemnością (dobrze jest stosować klucze pod wieczór)
 • regulowanie działania narządów wewnętrznych, przyporządkowanych poszczególnym czakrom (gonady, nadnercza, nerki, jelita, woreczek żółciowy, wątroba, cały organizm)
 • poprawa relacji z otoczeniem (społeczne, zawodowe, rodzinne)
 • wzmocnienie życia psychicznego (zakorzenienie, obiektywizm, uwolnienie od natręctw, obsesji, hipochondrii, innych dolegliwości psychomentalnych)
 • wspomaganie w sporcie, innych rodzajach aktywności wymagających wysiłku całościowego i wysokiej wydolności organizmu
 • otwieranie na potencjał twórczy, artystyczny i umysłowy
 • budzenie i praktyka świadomości i samoświadomości (duchowość), łączenie z głosem intuicji (co ma istotne znaczenie przy dokonywaniu ważnych życiowo wyborów w sferze finansów, związku i pozostałych; polecane osobom sprawującym ważne urzędy państwowe, od których decyzji zależy bardzo wiele)
 • pomoc w pozbywaniu się nałogów
 • kontrola i władza nad własnym życiem i zachowaniem (mimika, gesty – dobre dla aktorów i innych zawodów, gdzie pracuje się ze spontaniczną i autentyczną samoprezentacją)
 • pogłębienie pewności siebie
 • pozbycie się egocentryzmu
 • wprowadzenie do życia tu i teraz, bez obciążenia myślowego
 • otwieranie na radość, poprawa samopoczucia bez używek, natchnienie entuzjazmem i optymizmem, przywraca wewnętrzny i zewnętrzny uśmiech
 • rozwój zdolności postrzegania zmysłowego, nadzmysłowego i wrażliwości bioenergetycznej (nieocenione narzędzie w pracy naturopaty, bioenergoterapeuty i doradcy psychotronicznego)
 • samokontrola w stanach napadu żądzy i gniewu
 • uwolnienie od rojeń, fantazjowania, pomieszania mentalnego i duchowego, pochodzących z niepewności siebie i swojego kierunku życiowego

Klucze do czakr to narzędzie służące pomocy samemu sobie na bardzo wielu płaszczyznach. Powyższa lista na pewno nie wyczerpuje zakresu efektywności, którą przynoszą, pod warunkiem, że wykonuje się je zgodnie z przekazem, czyli poprawnie technicznie, w oparciu o budzoną podczas zajęć na żywo wrażliwością bioenergetyczną i percepcją nadzmysłową.

Klucze do czakr mają także właściwości filozoficzne. Pozwalają odróżniać iluzję od rzeczywistości, wprowadzają nas na wysokie poziomy samopoznania i poznania świata, darząc wiedzą o tym, kim jesteśmy, skąd przychodzimy i dokąd odejdziemy, w jakim celu tutaj przyszliśmy oraz co zrobić, by zrealizować ten cel.

Uwalniają od zabobonów, przywiązania do kultów i religii, wyprowadzając z więzienia dogmatów i autorytetów, które stosują terror i manipulację, by zniewalać ludzi i czerpać z nich korzyści materialne.

Praktyka z czakrami otwiera nas na asertywność, ale chroni przed grubiańskością. Daje moc, lecz czyni łagodnymi i wrażliwymi. Jest realizacją tego, co oznacza znak jin-jang – równowagi przeciwieństw, z których składa i musi składać się życie. Gdy jesteśmy tylko łagodni to stajemy się naiwni, natomiast będąc jedynie gniewnymi bywamy okrutni.

Czakry są zmysłami zarówno poznania, jak i działania, dlatego klucze do nich są zarazem kluczami do mądrości, tak teoretycznej, jak praktycznej. Uskuteczniają nasze poznanie, ale i działanie. Sprawiają, że nie tylko widzimy cel, ale i potrafimy go osiągnąć.

Otwieranie czakr może wiązać się z efektami ubocznymi, będącymi tzw. kryzysem ozdrowieńczym. Stan może chwilowo się pogorszyć, wyjść na jaw mogą różne uwarunkowania, co spowodowane jest reagowaniem podświadomości i organizmu. Dlatego tylko praktyka pod okiem doświadczonego specjalisty, w związku z podstawową wiedzą z zakresu psychotroniki (bioenergoterapii) może zapewnić nam właściwe korzystanie z tego narzędzia. Uwarunkowania mogą nas wystraszyć, lecz konfrontacja z nimi jest istotna. Są jak myszy w norach, które, wychodząc z nich, mogą wydawać się straszne, lecz inaczej się ich nie pozbędziemy. Szkodliwy wzorzec mentalny i energetyczny musi się ujawnić, by mógł się rozpuścić i więcej nie zamieszkiwać naszej podświadomości.

Nauka pracy z kluczami to proces, dlatego musimy zapewnić sobie dostęp do konsultacji, jako że po drodze popełnimy z pewnością różne błędy, i tylko fachowa porada może wyprowadzić nas na właściwą ścieżkę. Ktoś niemający umiejętności i doświadczenia jest niekompetentny, pomimo że poznać mógł zewnętrzną formę techniczną. Sama jej znajomość nie stanowi o poprawności tej metody.

Jeżeli interesuje cię nauka kluczy do czakr i innych metod czakroterapii, napisz na adres kontakt@naturonet.pl, i podziel się swoimi potrzebami, pragnieniami lub doświadczeniami, jeśli ktoś gdzieś kiedyś poinstruował cię w tej technice. Otrzymasz informację gdzie i jak bezpiecznie poznawać tę wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *